خوش‌بوترین بازیگران ایرانی که برند هم دارند

حالا دیگر خیلی عادیست که روی بعضی از شیشه‌های عطری که در قفسه‌های مغازه‌های عطرفروشی جا دارند، اسم یک سلبریتی مهم و مشهور آمده باشد. البته این کار در ایران و بین سلبریتی‌های ایران به تازگی روی خط تولید و تبلیغ رفته است، اما شتاب زیادی دارد.

چی‌ بپوشم: حتما شما هم با این نظر موافقید که هیچ‌وقت نمی‌شود قدرت عطر را دست کم گرفت. چه بخواهید در اولین قرار ملاقات طرفتان را تحت تأثیر قرار بدهید چه بخواهید در جلسه‌ای کاری با کمترین نقص و بیشترین قدرت حضور داشته باشید، عطر معجزه می‌کند. اصلا شما می‌توانید برای هر ملاقات و یا شرکت در هر جمع رسمی یا غیررسمی روی عطرتان به عنوان یک آیتم بسیار مهم و تأثیرگذار حساب کنید.

نام این بازیگران ایرانی روی عطر‌ها درخشید!

خیلی از سلبریتی‌های جهان بنا بر موافقت با همین نظریه قراردادهایی را با برندها و خانه‌های عطر امضا کرده‌اند که رایحه‌ای خاص از عطر مورد نظرشان به اسم آن‌ها در بازار عرضه شود این کار هم یک خود تبلیغی بزرگ برای آن سلبریتی به حساب می‌آید هم طرف قراردادشان با استفاده از اسم آن‌ها، به فروش بالاتری دست پیدا می‌کند. بنابراین حالا دیگر خیلی عادیست که روی بعضی از شیشه‌های عطری که در قفسه‌های مغازه‌های عطرفروشی جا دارند، اسم یک سلبریتی مهم و مشهور آمده باشد. البته این کار در ایران و بین سلبریتی‌های ایران به تازگی روی خط تولید و تبلیغ رفته است اما شتاب زیادی دارد.

هدیه تهرانی و اولین عطر سلبریتی نشان ایرانی

نام این بازیگران ایرانی روی عطر‌ها درخشید!

حتما خیلی‌ها اولین بار با شنیدن اسم یک عطر آن هم با نام یک بازیگر ایرانی متعجب و غافلگیر شده‌اند. این اتفاق به آخرین سال‌های دهه هشتاد شمسی برمی‌گردد که عطر هدیه تهرانی وارد بازار شد. در واقع می‌شود گفت مردم با عطری که به نام یک بازیگر ایرانی باشد از همان زمان به طور گسترده و ملموس آشنا شدند. این برند فرانسوی لومانی بود که عطر هدیه تهرانی را با نام کامل Lomani Hedieh Tehrani In Paris روانه بازار کرد. این عطر رایحه خنک و شیرین زنانه دارد و در شیشه‌هایی به حجم ۱۰۰ میلی‌لیتر عرضه می‌شود. رایحه اولیه این عطر گل پرتقال آفریقایی و میوه ترنج است و نت میانی آن را گل صد تومانی، مگنولیا و نیلوفر آبی تشکیل داده است.

پیشتازی مدیری با عطرهای‌اش: ۸ رایحه عطر زنانه و مردانه

مهران مدیری مهم‌ترین شخصیت تلویزیونی بعد از انقلاب، در جایگاه‌های مختلف مجری، کارگردان و بازیگر به حساب می‌آید. البته ممکن است بعضی‌ها با این نظر موافق نباشند ولی در عادلانه‌ترین قضاوت در حدود بیشتر از بیست و پنج سال یکی از سه جایگاه ابتدایی موفق‌ترین و مطرح‌ترین شخصیت‌های تلویزیونی به مهران مدیری تعلق داشته است. شاید در سال‌های اخیر مقداری از محبوبیت او کم شده باشد که به طور کلی بخشی از آن به ریزش مخاطبان صدا و سیما برمی‌گردد ولی او چهره‌ای نیست که بشود به راحتی منکر اهمیت، تأثیرگذاری و محبوبیتش شد بنابراین چه کسی مناسب‌تر از این هنرمند ۵۴ساله که عطر مخصوص خودش را روانه بازار کند.

نام این بازیگران ایرانی روی عطر‌ها درخشید!

مدیری در زمستان سال ۱۳۹۹ چهار عطر، شامل دو عطر زنانه و دو عطر مردانه را به بازار ارائه کرد که مورد استقبال هم قرار گرفتند. عطرهای زنانه و مردانه «کلوزآپ» (Close UP) و «پلان» (Plan) در تاریخ ۴ اسفندماه سال ۱۳۹۹ در صفحه رسمی اینستاگرام مهران مدیری با عنوان «تلفیقی از فیلم و موسیقی» رونمایی و تبلیغ شدند. البته عطرهای مردانه مهران مدیری رایحه‌ای نزدیک به عطر کرید اونتوس (Creed Aventus) و ورساچه‌پور هوم (Versace Pour Homme) دارند و عطرهای زنانه‌اش به کنزو ورد (Kenzo World) و لانوین اکلت (Lanvin Eclat) شباهت دارند.

بعد از استقبال از آن‌ها چهار عطر جدید مهران مدیری، دو عطر زنانه و دو عطر مردانه، با نام‌های مینور، رمینور، ماژور و ر ماژور وارد بازار شدند. آن‌ها هم در تاریخ ۱۲ شهریور سال ۱۴۰۰ در صفحه اینستاگرام مهران مدیری تبلیغ شدند.
عطر کلوزآپ مردانه، عطر گرم و تلخی است که بیشتر برای نیمه دوم سال مناسب به نظر می‌رسد. اولین نت‌های این عطر به چوب گایاک، صمغ لادن و سدر تعلق دارد.

عطر کلوزآپ زنانه، اول با رایحه چوب سرخ و ترنج خودش را نشان می‌دهد و بعد از زمان کوتاهی نت انار با شیرینی وانیل و پرالین هم حس می‌شوند. این عطر به خاطر اینکه از دسته ادو پرفیوم است ماندگاری خوبی هم دارد.

عطر مردانه پلان مهران مدیری رایحه اولیه سیب، پرتقال تلخ، ماندارین و ترنج دارد که آن را عطری خنک، ترش و تلخ و مناسب برای استفاده در شش ماه اول سال می‌کند. در توصیف نسخه مردانه عطر پلان آمده: پلان شبیه یک پلان جذاب از دوران جوانی و آرزوهاییست که در آن نمایان می‌شوند.

عطر زنانه پلان مهران مدیری ملایم و تلخ است و تقریبا در تمام طول سال استفاده می‌شود. پلان زنانه، عطری عاشقانه و رمانتیک به حساب می‌آید که با رایحه هلو، گاردنیا و لیمو شروع می‌شود.

ادوپرفیوم مردانه ماژور مهران مدیری در نت‌های بالایی بوی نارنگی، پرتقال تلخ و ترنج دارد. در توصیف این محصول آمده: یک سمفونی دلنواز از نت‌های شگفت‌انگیز که احساسات درونی مردی جوان و امروزی را به نمایش می‌گذارد.
ادوپرفیوم مردانه رماژور مهران مدیری با رایحه ترنج و پرتقال شروع می‌شود و به نت‌های میانی شمعدانی و اسطوخودوس می‌رسد و مثل باقی محصولات عطر مهران مدیری در حجم ۱۰۰ میلی‌لیتر تولید می‌شود. در توصیف آن آمده: ساختاری برجسته و متفاوت برای فرار از روزمرگی‌ها و تجربه دنیای متفاوت، رایحه‌ای مردانه با نت‌های قدرتمند که همچون یک قطعه اپرا ما را به نمایشی درخور تحسین دعوت می‌کند.

عطر مهران مدیری رمینور زنانه، عطر شاداب و با طراوتیست که رایحه (نت) اولیه آن، یاس بنفش و لیموست و با توجه به عطر ملایمی که دارد برای تمام فصل‌ها مناسب است. در توضیحات مربوط به این عطر در صفحات معرفی و فروش آن نوشته شده: سرشار از انرژی همچون دختری جوان و بلندپرواز که بسیار جسور است و اهداف زندگی را دنبال می‌کند.

عطر مهران مدیری مینور زنانه، به محض اولین اسپری از آن به سرعت رایحه لیمو، هلو و گاردنیا به مشام‌تان می‌رسد. با توجه به اینکه عطر مینور طبع خنک و تلخی دارد برای استفاده در نیمه اول سال مناسب‌تر است. در صفحه اینستاگرام مهران مدیری در توصیف این عطر آمده: رایحه‌ای برونگرا و جذاب برای بانوانی که شهامت متفاوت بودن را دارند.

عطر نوید محمدزاده با نشان ببر

نوید محمدزاده بازیگر پرطرفداری است که توانست یک تنه گیشه سینمای غیرکمدی ایران را رونق بدهد. این بازیگر به طور قطع تا دو سال گذشته پولسازترین بازیگر سینمای غیرکمدی ایران بود، بنابراین منطقی به نظر می‌رسد که عطر تولیدی برند او هم کم طرفدار نبوده و از فروش قابل قبولی برخوردار باشد.

نام این بازیگران ایرانی روی عطر‌ها درخشید!

برند عطر ایرانی نوید محمدزاده از سال ۲۰۲۰ شروع به کار کرد. شیشه‌های عطر نوید با لوگوی ببر که نماد ماه تولد این بازیگر یعنی فروردین‌ماه است وارد بازار شدند. لوگوی ببر در دو نسخه مردانه و زنانه در دو رنگ آبی و صورتی انتخاب شده که این دو نسخه مکمل هستند و اگر در کنار هم قرار داده شوند صورت یک ببر کامل را تشکیل می‌دهند. در همان اول کار برند نوید عطر زنانه و مردانه‌ای روانه بازار کرد که از نوع ادوپرفیوم است و ماندگاری تقریبا بالایی دارد. رایحه اولیه نسخه زنانه این عطرسیب سبز، نارنج و لیموترش است و بوی شیرین و ملایمی دارد اما گروه بویایی نسخه مردانه آن معطر ادویه‌ایست و رایحه‌اش معتدل و تلخ است. گفته شده شیشه‌های این عطر کیفیت خیلی بالایی ندارند ولی طراحی ساده و شیکی دارند که امضای نوید روی آن به چشم می‌خورد. به طور کلی این عطرها بیشتر برای مصرف روزانه یا هدیه‌ای معمولی پیشنهاد شده‌اند و در مجموع نسخه مردانه‌اش هم مورد تأیید بیشتری بوده است. اما بوی عطرزنانه و مردانه نوید به عطرCH زنانه و مردانه یا همان عطر Carolina Herrera خیلی نزدیک است.

لیلا حاتمی و مجموعه دوتایی ادوپرفیوم زنانه و مردانه تهران

نام این بازیگران ایرانی روی عطر‌ها درخشید!

عطرهای لیلا حاتمی اولین بار در سال ۱۳۹۶ در داخل ایران به فروش رسیدند. لیلا حاتمی تا امروز یک مجموعه دوتایی ادوپرفیوم زنانه و ادوتویلت مردانه هر کدام به حجم ۱۰۰ میلی‌لیتر و به اسم تهران (Teheran) روانه بازار کرده است. عطر مردانه تهران رایحه اولیه فلفل سیاه، نارنج و هل دارد و بعد به بوی توت سیاه، نعناع و سیب سبز می‌رسد. این عطر حس مثبت یک مرد پرقدرت و مهربان را انتقال می‌دهد و گفته می‌شود تا حدی به عطر کرید اونتوس (Creed Aventus) شباهت دارد. نسخه تهران زنانه رایحه اولیه گریپ فروت، ترنج، هل و فلفل دارد و بعد به یاس بنفشه و شکلات می‌رسد. این عطر گرم و شیرین که خیلی هم مورد استقبال قرار گرفت و مناسب فصول خنک سال است به عطر زنانه Belle Lancome La Vie Est که آن هم طبع گرم و شیرینی دارد و به گروه بویایی گلهای میوه‌ای متعلق است نزدیکی زیادی دارد. برند عطر لیلا حاتمی حاصل همکاری این بازیگر توانا با شرکت فرانسوی روبرته است که این شرکت در عرصه محصولات عطری در کشور فرانسه فعالیت زیادی دارد.

بهاره رهنما و عطر Lady rain

نام این بازیگران ایرانی روی عطر‌ها درخشید!

بهاره رهنما هم یکی از آن سلبریتی‌هاییست که عطر خودش را با نام Lady rain تولید کرده است. برندی که برای این محصول در نظر گرفته شده سلتون است که گویا از برندهای شرکت تولیدی لوازم آرایشی همسر سابق بهاره بوده. این بازیگر گفته بود عطر او ساخت کشور فرانسه و در شش رایحه مختلف است. آن طوری که خبررسانی شده بود کریستین دوسولویه یکی از سازندگان عطر دیور قرار بود ساخت برند سلتون را به عهده داشته باشد. در هر حال در سوم اردیبهشت سال ۱۳۹۷ رونمایی از عطر بهاره رهنما با حضور جمعی از هنرمندان انجام شد. فعلا هم تا آنجا که می‌شد جستجو کرد در هیچ فروشگاه مجازی یا حقیقی از برند سلتون رایحه «زن بارانی» موجود نیست.

لیلا اوتادی و عطری در راه

نام این بازیگران ایرانی روی عطر‌ها درخشید!

لیلا اوتادی هم یک زمانی از علاقه‌اش به عطر صحبت کرده و گفته بود: همان‌طور که هر لباس مخصوص مراسم بخصوصی است موارد استفاده عطرها هم در مراسم مختلف با هم فرق دارد. خیلی کم پیش می‌آید که در مراسمی رسمی از عطری کاملا اسپرت که بویش مشخص است، استفاده شود.

این بازیگر در یکی از پست‌های اینستاگرامش مدعی شده بود که از طرف یک شرکت تولیدکننده عطر در فرانسه و امارات به او پیشنهاد شده عطری به نامش تولید شود و بعد از موافقت او این پروسه تولید یک سال طول کشیده و محصول نهایی دو عطر با دو رایحه کاملا متفاوت و طراحی جذاب بوده است. اما جز ادعای خانم بازیگر ما که هیچ بازتاب و واکنشی درباره عطر لیلا اوتادی پیدا نکردیم.