استادیوم برای ریوندی می‌شود، برای فوتبالی‌ها نمی‌شود؟

برگزاری جُنگ شادی حسن ریوندی، کمدین معروف در ورزشگاه رفسنجان در جهت اشاعه رنگ شادی در جامعه خیلی هم خوب است. اما پرسش اساسی اینجا به وجود می‌آید که ورزشگاه‌ها نزدیک به دو سال است از حضور تماشاگران حتی در ابعاد محدودتر هم محرومند و حسن ریوندی کیپ تا کیپ استادیوم را مال خود کرده و هزاران سوال بی جواب.

برترین‌ها: برگزاری جُنگ شادی حسن ریوندی، کمدین معروف در ورزشگاه رفسنجان در جهت اشاعه رنگ شادی در جامعه خیلی هم خوب است. اما پرسش اساسی اینجا به وجود می‌آید که ورزشگاه‌ها نزدیک به دو سال است از حضور تماشاگران حتی در ابعاد محدودتر هم محرومند و حسن ریوندی کیپ تا کیپ استادیوم را مال خود کرده و هزاران سوال بی جواب.

استادیوم برای ریوندی می‌شود، برای فوتبالی‌ها نمی‌شود!

تصویری از برگزاری جُنگ ریوندی در رفسنجاان

اینکه باشگاه‌های ورزشی را از درآمدزایی محروم کنید تا به بهانه کرونا جلویی اساسنامه فیفا قد علم کنید اتفاق میمون و. مبارکی به حساب تنمی‌آید و این آسیب دو طرفخه گریبان جامعه فوتبال و هوادارانش را با هم می‌گیرد. مجوز کنسرت‌های موسیقی که در فضای بسته و با جمعیتی زیاد و در کنار هم برگزار می‌شود همچنان پابرجاست. البته که ما حامی برگزاری کنسرت‌ها هستیم ولی سوال این است که چطور برای اهالی موسیقی مجوز صادر می‌شود و برای فوتبالی‌ها نه؟

استادیوم برای ریوندی می‌شود، برای فوتبالی‌ها نمی‌شود!

درست در روز بازی ایران با امارات شاهد کنسرت حمید حامی در سال همایش ایرانیان و کنسرت امید جاحیلی در سالن وزارت کشور بودیم. روز سه شنبه ۱ بهمن نیز رضا بهرام در هتل اسپیناس پلاس کنسرت دارد و چند روز دیگر هم شاهد کنسرت خنده حسن ریوندی هستیم. طی روزهای ۱۱ تا ۱۳ بهمن که یک روز قبل، روز بازی و یک روز بعد از بازی ایران با امارات بود در چند شهر دیگر هم کنسرت موسیقی برگزار می‌شود. هوروش بند روزهای ۱۱، ۱۲ و ۱۳ بهمن در کردستان کنسرت داشت. مسعود صادقلو طی روزهای ۱۲ و ۱۳ بهمن در زنجان روی سن رفت و محسن ابراهیم زاده ۱۳ بهمن در بندرانزلی اجرا کرد و رضا بهرام هم ۱۳ بهمن در اردیبل برای هواداران خود خواند.

استادیوم برای ریوندی می‌شود، برای فوتبالی‌ها نمی‌شود!

این در حالی است که روند اکران فیلم‌های سینمایی نیز ادامه دارد و از سوی از ۱۲ بهمن شاهد برگزاری جشنواره فیلم فجر و اکران فیلم‌ها در چندین سینما بودیم. در این شرایط به نظر می‌رسد نوعی کج سلیقگی یا دلایل دیگر در لغو حضور تماشاگران در ورزشگاه‌ها حاکم است. در روزهای اخیر هم با وعده‌های پوچ و تو خالی هواداران اسیر بازی متولیان فوتبال شدند. در ابتدا قرار بود دربی پایتخت در حضور محدود تماشاگران برگزار شود ولی شب گذشته نسخه دربی هم پیچیده شد تا همه ما بار دیگر به درایت حضرات غبطه بخوریم. آری آقای ریوندی، ظاهرا برای شما فضا قدری فراهم‌تر و برابرتر است!

استادیوم برای ریوندی می‌شود، برای فوتبالی‌ها نمی‌شود!

حال که تالارهای عروسی مجوز بازگشایی گرفته‌اند، سینماها اقدام به بلیت‌فروشی می‌کنند، ‌ هواپیماها و اتوبوس‌ها با ظرفیت کامل از مبدا به مقصد می‌روند و حتی فاصله‌گذاری اجتماعی در آن‌ها به عنوان فضاهایی با محیط سرپوشیده رعایت نمی‌شود و حتی استخرهای سرپوشیده که حساسیت بسیار زیادی در رابطه با بازگشایی مجدد آن‌ها وجود داشت، فعالیت خود را با صدور مجوز مسئولان ذی‌ربط از نو آغاز کرده‌اند، پرسش مهمی که باید به آن پاسخ داد این که به چه علت از حضور تماشاگران در ورزشگاه‌های کشور که از فضای روباز برخوردار هستند حتی با ظرفیت کمتر از ۳۰ درصد نیز اجازه حضور تماشاگران داده نمی‌شود؟

به طور حتم مسئولان باید پاسخ صریح و روشنی به مخاطبان در این زمینه ارائه کنند، در غیر این صورت تا زمانی علت اصلی ممانعت از حضور تماشاگران در ورزشگاه‌های کشور، ‌ مشخص نشود برای اذهان عمومی باورپذیر نخواهد بود که علت آن بهانه‌های واهی مسوولین است.

استادیوم برای ریوندی می‌شود، برای فوتبالی‌ها نمی‌شود!

شاید ایران از معدود کشورهایی باشد که همچنان تماشاگران و علاقه‌مندان ورزش و به ویژه رشته فوتبال، در آن اجازه حضور در ورزشگاه‌ها را ندارند و امیدواریم مسئولان پاسخ روشنی در رابطه با چرایی ممانعت از حضور هواداران در اماکن ورزشی ارائه کنند و هرچه سریع‌تر شرایط را برای بازگشت علاقه‌مندان به ورزش در ورزشگاه‌ها فراهم کنند تا ورزش ایران بتواند بار دیگر از نعمت هواداران به عنوان یکی از ارکان اصلی جذابیت مسابقات ورزشی بهره‌مند شود.

هیوا یوسفی، روزنامه‌نگار در توئیتر خود نوشت: به بهانه کرونا، فوتبال رو بدون تماشاگر برگزار می‌کنن، اما وقتی پای مراسم دیگه‌ای وسط باشه، تو همون ورزشگاه‌ها، نه تنها ورود تماشاگر ممنوع نیست که زن‌ها رو هم راه میدن و عجیب‌تر اینکه لازم هم نیست جدا از مردها بشینن.

استادیوم برای ریوندی می‌شود، برای فوتبالی‌ها نمی‌شود!

کاربران هم معترض بودند و این چنین نوشتند:

* واسه نمک‌های حسن ریوندی کرونا در کار نیست ولی واسه فوتبال کرونا هست دوگانگی تا کجا؟!

* واقعا این کنسرت حسن ریوندی تو رفسنجانه!؟!! ظاهرا کرونا ریشه کن شده

* کنسرت حسن ریوندی در شهر رفسنجان‌، امروز. همزمان با خبر برگزاری دربی بدون تماشاگر،شما یک دلیل بیار چرا مردم عصبانی نشن!؟چراااااااا واقعا راستی پول کنسرت چقدر میشه؟!

* حضور تماشاگران فعلا مشخص نیست وبستگی به نظر ستاد مبارزه با کرونا دارد اما سوال مهم اینکه کنسرت حسن ریوندی در ورزشگاه رفسنجان هم برگزار شد ستاد مبارزه با کرونا شرایط را بررسی کرده یا فقط درمورد فوتبال اینقدر حساس و سختگیر هستند ؟!